Nie żyje tarnogórzanin prof. Marian Zembala. Śledczy badają okoliczności śmierci

fot. Pixabay, Twitter

Nie żyje profesor Marian Zembala. Wybitny kardiochirurg, tarnogórzanin, Honorowy Obywatel Miasta. Człowiek, który uratował tysiące ludzi. Wielka strata dla naszego miasta, kraju, świata – poinformował na swojej stronie Urząd Miejski w Tarnowskich Górach. 

Jak informują media, ciało byłego ministra zdrowia odnaleziono w sobotę rano na terenie posesji w Zbrosławicach w powiecie tarnogórskim. Profesor miał 72 lata.
– Czynności w sprawie ujawnienia zwłok prowadzą policyjni śledczy wspólnie z prokuratorem, który kieruje tymi czynnościami. Wstępnie wykluczamy, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie, wstępnie wykluczamy zdarzenie kryminalne – powiedział portalowi tarnogorski.info aspirant Olaf Burakieiwcz, rzecznik prasowy śląskiej policji.
Prezydent, minister zdrowia i premier żegnają profesora 
„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość o odejściu Prof. Mariana Zembali – wybitnego kardiochirurga, współtwórcy i dyrektora i lidera Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, światowej klasy naukowca, byłego Ministra Zdrowia, Człowieka o wielkiej osobowości”- napisał prezydent Andrzej Duda.

„Dotarła do mnie tragiczna wiadomość o śmierci profesora Mariana Zembali. Panie Profesorze, na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci” – napisał w mediach społecznościowych minister zdrowia Adam Niedzielski. 

„Odszedł Profesor Marian Zembala. Nestor polskiej kardiologii, człowiek wielkiego serca. Miałem zaszczyt czerpać z jego rad. Polska straciła wybitnego lekarza i wielkiego patriotę. Panie Profesorze, dziękuję za wszystko” – czytamy na profilu Morawieckiego. 

źródło: Media, tarnogorski.info, Twitter, UM Tarnowskie Góry