Nie żyje wójt gminy Tarnowiec. Zmarł nagle podczas pracy w urzędzie

fot. Facebook/Gmina.Tarnowiec

Nie żyje wójt gminy Tarnowiec (woj. podkarpackie). Wiktor Barański zmarł nagle w trakcie pracy w urzędzie gminy Tarnowiec. Miał 53 lata.

Włodarz pełnił urząd ponad rok. Zastąpił na stanowisku Jana Czubika, który również zmarł w trakcie trwania kadencji. Wójt Czubik zmarł w wieku 72 lat. Przegrał walkę z chorobą.

„Zmarł gospodarz naszej gminy, Wójt Wiktor Barański. Dobrodziej strażaków, powtarzał że „OSP jest armią wójta”. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Świeć panie nad jego duszą” – napisano na profilu OSP Brzezówka.

„Kilka tygodni temu był w moim biurze, rozmawialiśmy o potrzebach gminy, o inwestycjach, planach, braku środków i problemach z którymi codziennie się borykał. Był pełen entuzjazmu i nadziei na powrót normalności, gdzie pieniądze dostają dobre i potrzebne, społeczności lokalnej inwestycje a nie przynależność polityczna czy znajomości. Dzisiaj dotarła do mnie ta smutna wiadomość. Trudno uwierzyć” – napisała w mediach społecznościowych europosłanka Elżbieta Łukacijewska

źródło: Media, Facebook/Gmina Brzyska
Facebook