Nie żyje zaginiona 18-latka. Mogła paść ofiarą seryjnego gwałciciela i mordercy

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Nie żyje 18-letnia Magda, mieszkanka miejscowości Świniec w pobliżu Kamienia Pomorskiego. Nastolatka w miniony poniedziałek pojechała skuterem do sklepu w Sulikowie i ślad po niej zaginął. Od kilku dni trwały poszukiwania, wczoraj ciało nastolatki odnaleziono w lesie. 

O zatrzymaniu podejrzanego jako pierwszy poinformował lokalny portal kamienskie.info

Jak nieoficjalnie ustalił Onet, zatrzymany to mężczyzna, który w był już karany za gwałt i uduszenie koleżanki ze szkoły. Do zbrodni jednak doszło, jak miał 14 lat, więc trafił do poprawczaka na cztery lata. Po wyjściu w wieku 18 lat próbował zgwałcić kobietę i trafił do więzienia na dwa lata.

Do doniesień Onetu odniósł się w poniedziałek rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

„Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami” – napisał minister Ziobro w mediach społecznościowych.

Po śmierci 11-letniego Sebastianka z Katowic w Polsce trwa dyskusja, czy obowiązujące w Polsce kary za najcięższe zbrodnie były i są adekwatne.

Pojawiają się również głosy, że to najwyższy czas, aby wprowadzić karę śmierci dla zwyrodnialców.

Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej zbrodni, której można było uniknąć.

 

 

źródło: kamienskie.info, onet.pl