Niebezpieczny pomost WOPR nad zalewem

Zalew Nakło-Chechło jest zarządzany przez gminę Świerklaniec. Od lat gmina pobieram od przyjezdnych ciężkie pieniądze za wjazd na parking i pole namiotowe. 

W tym roku za wjazd na „parking specjalny” samochodem z przyczepą musimy zapłacić nawet 45 zł.

Akwen wymaga inwestycji i dobrego zarządzania. 

Poniżej nagranie pokazujące, jak wygląda jeden z pomostów, który znajduje się w pobliżu ostatniej wielkiej tragedii, kiedy to jednego dnia w zalewie utonęły trzy osoby.

ZOBACZ: Czarny piątek nad zalewem. Nie żyje trzecia osoba

Pomost jest „zabezpieczony” taśmą, a na końcu znajduje się znak ostrzegawczy, na którym widnieje napis: „Skakanie do wody zabronione, wstęp i korzystanie z pomostu tylko za zgodą tarnogórskiego WOPR.”

 

 

W kwietniu 2019 roku media obiegła informacja, że została wydana decyzja ministra środowiska, o wyłączeniu z produkcji leśnej korony zalewu.

Ta decyzja docelowo miała umożliwić uporządkowanie prawne nieruchomości wokół zbiornika i odblokować potencjalne inwestycje.

Wcześniej zdarzało się, że gmina odpowiadała na zarzuty zaniedbań, właśnie tym, że ma związane ręce, ponieważ popularne Chechło jest włączone w produkcję leśną.

Mija rok i praktycznie nic się nie dzieje. I niestety wszystko wskazuje na to, że nic się nie będzie dziać, ponieważ kryzys „pandemiczny” nadszarpnął budżet gminy.

 

Zdjęcia:

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK