Niedzielski chce zostać posłem. „Mam takie ambicje”

fot. RMF24 | screen YouTube

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem radia RMF FM. Osoba współodpowiedzialna za paraliż służby zdrowia nie wykluczyła startu w wyborach parlamentarnych, które już niebawem odbędą się w Polsce. 

„Są pewne rozmyślania, analizy. Puenta jest taka, że rzeczywiście jak się wejdzie w pewien świat polityki i zaczyna się w nim dobrze funkcjonować, to, żeby być w nim dobrze osadzonym, to mandat posła jest konieczny. Mam takie ambicje” – powiedział minister Niedzielski pytany o swoje ambicje.

Niedzielski został minister zdrowia w 2020 roku. Wcześniej stanowisko to piastował Łukasz Szumowski, który zrezygnował w pierwszych miesiącach pandemii COVID-19. W czasie koronawirusa doszło w Polsce do dziesiątek tysięcy nadmiarowych zgonów.

Kiedy wybory parlamentarne? 

Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2023 roku. Są jednak cztery możliwe daty.

„Wybory do Sejmu i Senatu zarządza Prezydent Rzeczypospolitej nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu” – brzmi fragment Konstytucji RP.

Tak więc wybory mogą odbyć się: 15 października, 22 października, 28 października lub 5 listopada.

 

źródło: RMF FM, Konstytucja
Oprac. Łukasz Dudek