Nielegalni imigranci w Pyrzowicach. Turek miał polski dowód osobisty i prawo jazdy

fot. Straż Graniczna Śląsk

W poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej w Pyrzowicach zatrzymali 4 nielegalnych migrantów, którzy przylecieli z Grecji. 

Straż graniczna u czterech osób przeprowadziła kontrolę. Osoby te przyleciały na katowickie lotnisko z Aten.

Dwóch mężczyzn w trakcie kontroli posłużyło się belgijskim dowodem osobistym oraz włoską kartą pobytu. Dokumenty były podrobione, a cudzoziemcy przyznali się, że są obywatelami Turcji oraz Syrii.

ZOBACZ: Syryjczyk i Turek zatrzymani na lotnisku w Pyrzowicach

Ten pierwszy w swoim bagażu posiadał również podrobiony polski dowód osobisty oraz prawo jazdy. Ich celem podróży była Finlandia i Holandia.

Dwie kobiety, które zostały skontrolowane nieco później, nie okazały żadnego dokumentu. W toku czynności służbowych w ich bagażach podręcznych zostały ujawnione hiszpański oraz grecki dowód osobisty. Dokumenty były oryginalne, lecz należały do innych osób.

Kobiety, które okazały się obywatelkami Syrii, chciały dostać się do Szwecji i Niemiec. Cudzoziemcy zostali zatrzymani.

ZOBACZ: Spora grupa islamskich imigrantów zatrzymana na Śląsku

Mężczyznom przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy Polski wbrew przepisom oraz posłużenia się podrobionymi dokumentami. Dodatkowo obywatel Turcji odpowie za czynienie przygotowań do użycia podrobionych dokumentów jako autentycznych.

Obywatelki Syrii natomiast usłyszały zarzuty bezprawnego przewożenia z Grecji do Polski dokumentów stwierdzających tożsamość innych osób. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

 

źródło: Śląska Straż Graniczna