Niemcy. Podawała sól fizjologiczną zamiast szczepionki. Mogła „zaszczepić” kilka tysięcy osób

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

W Niemczech pielęgniarka podawała sól fizjologiczną zamiast preparatu na koronawirusa.  Do zdarzenia doszło w ostatnich miesiącach w Dolnej Saksonii. Kobieta mogła w ten sposób zaaplikować nawet 8 tys. zastrzyków.

„Dotychczas znanych było tylko sześć przypadków, w których pacjenci nie otrzymali właściwej szczepionki. Jednak, jak podał we wtorek powiat fryzyjski, nawet 8557 osób mogło między 5 marca a 20 kwietnia otrzymać w punkcie szczepień w Roffhausen zastrzyk, za którego zawartość odpowiedzialna była kobieta” – pisze „Die Welt”.

 

Starosta regionu jest zaniepokojony, ponieważ jak twierdzi, wiele osób może nie mieć teraz zapewnionej ochrony.  

„Fakt, że musimy wystosować ten apel, bardzo mnie niepokoi, ponieważ wielu naszych obywateli może teraz nie mieć zapewnionej ochrony przed szczepieniami, której pragnęli i do której mają prawo. Dlatego teraz najważniejsze jest dla nas informowanie tych osób, odpowiadanie na ich pytania i oferowanie dalszych szczepień. W związku z tym proszę wszystkich obywateli o kontakt, jeśli otrzymali szczepionkę we wspomnianym okresie.” – napisał starosta Sven Ambrosy.

Władze regionalne proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które w okresie od 5 marca do 20 kwietnia otrzymały szczepionkę w punkcie szczepień w Roffhausen.

 

 

źródło: Die Welt, Facebook