Tarnowskie Góry. Przychodnie zgłosiły gotowość do szczepienia mieszkańców

fot. screen pexels.com

– Przychodnie z terenu naszego powiatu, uczestniczące w spotkaniach ze Starostwem, zgłosiły gotowość Ministerstwu Zdrowia do przeprowadzenia szczepień wśród mieszkańców – napisał w mediach społecznościowych Stanisław Torbus, były wicestarosta tarnogórski. 

Ministerstwo zdrowia opublikowało listę szpitali węzłowych, w których odbędzie się pierwsza seria szczepień przeciw Covid-19.

Szpitale węzłowe zaszczepią swoich pracowników, ale także personel innych jednostek medycznych i aptek.

Na jakich zasadach odbywać będą się szczepienia?

„Osoby wykonujące wspomniane zawody muszą złożyć wniosek do 20 grudnia 2020 właśnie w jednym z szpitali węzłowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szczepienia personelu medycznego są planowane w pierwszej połowie stycznia” – wskazuje Torbus.

 

Przychodnie zgłosiły gotowość do przeprowadzenia szczepień wśród mieszkańców. 

„Przychodnie z terenu naszego powiatu, uczestniczące w spotkaniach ze Starostwem, zgłosiły gotowość Ministerstwu Zdrowia do przeprowadzenia szczepień wśród mieszkańców, ale póki co, ministerstwo nie przesłało wytycznych czy komunikatów. Jak tylko otrzymamy jakiekolwiek informacje, niezwłocznie Państwu przekażemy. W szczególności które grupy społeczne będą szczepione w następnej kolejności i gdzie będzie można się zaszczepić” – dodaje na koniec Stanisław Torbus, członek zarządu powiatu tarnogórskiego.