Niesamowite zdjęcia księżyca nad Kopcem Wyzwolenia

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Zdjęcie wykonane 12 sierpnia 2022 roku,. fot. Dariusz Musialik

Mieszkaniec Piekar Śląskich kolejny raz wykonał zjawiskowe zdjęcia. Uchwycił sierpniową pełnię księżyca na tle Kopca Wyzwolenia. Tak się złożyło, że akurat w piątek odbywała się tam siódma Piekarska Noc Spadających Gwiazd. Dzięki temu na zdjęciu widać cienie uczestników wydarzenia. 

„W końcu się udało! Długo polowałem na takie zdjęcia no i w dniu wczorajszym w końcu się udało. Sierpniowa pełnia zbiegła się w tym roku z Maksimum roju Perseidów” – napisał Dariusz Musialik, autor zdjęcia.

Wykonanie takiego zdjęcia to nie jest prosta sprawa. Trzeba mieć dobrej jakości sprzęt oraz znać okolice.

Redakcja: Jak często można zrobić takie zdjęcie? 

Dariusz Musialik: Praktycznie co jest pełnia, można zrobić takie zdjęcie, ale trzeba się dobrze ustawić i trzeba wiedzieć, gdzie mniej więcej będzie wschodzić księżyc. To zdjęcia akurat robiłem z okolic Księżej Góry. Ale nie zawsze jest taka możliwość, bo na przykład jak jest zła pogoda i są chmury, albo z miejsca gdzie można zrobić zdjęcie rośnie zboże, którego nie chcę niszczyć. Teraz akurat było tak, że zborze było skoszone i szło normalnie chodzić po ściernisku i spokojnie było dużo miejsca na rozstawienie sprzętu. Do wykonania takiego zdjęcia potrzebny jest też obiektyw ze sporą ogniskową, czyli dużym zbliżeniem.

Zdjęcie wykonane: 
Aparat: Panasonic Lumix S1
Obiektyw: Sigma 150-600
Więcej zdjęć: Dariusz Musialik Photography
Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Zdjęcie wykonane 12 sierpnia 2022 roku. fot. Dariusz Musialik
fot. Dariusz Musialik

Dariusz Musialik jest znanym fotografem z Piekar Śląskich. Jego zdjęcia oddalonych o 200 km Tatr zobaczyło już setki tysięcy osób. Zdjęcia pstrykał oczywiście z rodzinnego miasta.

Czytaj także: Niesamowite zdjęcie z Piekar Śląskich. Można było zobaczyć oddalone o 200 km Tatry

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek