Nauczycielki złożyły wypowiedzenia. Nowa dyrektorka szuka specjalistów

„Potrzebujemy specjalistów: logopedy, terapeuty pedagogicznego, psychologa i nauczycieli wychowania przedszkolnego” – informuje dyrekcja Przedszkola nr 3 w Miasteczku Śląskim. 

Problemy kadrowe w największym przedszkolu w gminie Miasteczko Śląskie. W piątek informowaliśmy, że cztery nauczycielki złożyły wypowiedzenie. Na profilu miasteczkowskiego przedszkola pokazała się w poniedziałek informacja, że placówka szuka pracowników. Mieszkańcy mają obawy, że w tak krótkim czasie, może być problem, aby skompletować kadrę.

Przypomnijmy, że cztery nauczycielki złożyły wypowiedzenie. Dwie z nich mają pracować do końca listopada, pozostałe nieco dłużej. W najbliższych dniach ma odbyć się w tej sprawie spotkanie z rodzicami.

Od kilku tygodni przedszkolem zarządza Barbara Buchacz, która jest mieszkanką Radzionkowa. Jak udało nam się ustalić, jest to jej pierwsza praca na stanowisku dyrektorskim. Barbara Buchacz wprowadza swoją autorską koncepcję „TRZEBA”. Nie wiemy, czy pracownicy są w konflikcie z dyrektorką, jednak w gminie pojawiają się różne spekulacje.

Jest praca, potrzebni specjaliści 

„Uwaga! Drogi nauczycielu! Najważniejsze jest dobro dziecka! Jesteś koleżeński, kreatywny, otwarty na nowe wyzwania edukacyjne, innowacyjny w działaniach pedagogicznych – chcesz realizować autorskie projekty, pomysły i wspólne programy na placówce przedszkolnej to zapraszamy do zespołu, który koncepcję rozwoju i funkcjonowania przedszkola o nazwie „TRZEBA”: T – Tolerancja, R – Rodzina, Z -Zabawa, E – Ekologia, B – Bezpieczeństwo, A – Aktywność. Potrzebujemy specjalistów: logopedy, terapeuty pedagogicznego, psychologa i nauczycieli wychowania przedszkolnego” – czytamy na profilu placówki.

Sprawa przedszkola była poruszana na piątkowej sesji Rady Miejskiej przez radnego Romana Boino. Niestety nagrania z obrad nie można jeszcze zobaczyć.

Do naszej redakcji napływają wiadomości od zaniepokojonych rodziców, którzy martwią się, że za chwilę największe przedszkole w Miasteczku Śląskim może mieć problemy, ponieważ cztery nauczycielki złożyły wypowiedzenie.

„Od mojej córki wychowawczyni już odeszła i słyszę, że kolejne panie odchodzą. Wielka szkoda, bo nasze dzieci tracą fajne panie” – napisał do nas zaniepokojony rodzic.

Urząd Miasta komentuje 

„W związku z pojawiającymi się zapytaniami odnośnie sytuacji kadrowej w Przedszkolu Nr 3 w Miasteczku Śląskim pragniemy uspokoić zainteresowanych mieszkańców, że sytuacja ta nie wpłynie na funkcjonowanie przedszkola” – przekazała nam Ewelina Hartlik, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim.

Przedszkole nr 3 w Miasteczku Śląskim fot. tarnogorski

źródło: Przedszkole nr 3 Miasteczko Śląskie, tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek