Nowe Chechło: Przewrócono lampę solarną. „Wandalizm, złodziejstwo i głupota”

fot. UM Świerklaniec

W Nowym Chechle przy ulicy Lasowickiej zdewastowano lampę solarną. Lampa została przewrócona, skradziony został wartościowy akumulator i zniszczone zostały ogniwa solarne. Wartość strat szacuje się na 11 tys. zł. 

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z soboty na niedzielę. Sprawa została zgłoszona na policję. Jeśli ktoś był świadkiem zdarzenia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem tel. 112 lub bezpośrednio do komisariatu w Radzionkowie: 32 389 25 10.

 

„Wandalizm, złodziejstwo, głupota. To kolejna lampa solarna w gminie zdewastowana przez złodziei. Tym razem do aktu wandalizmu doszło w Nowym Chechle przy ul. Lasowickiej. Warta około 11 tys. zł lampa została powalona. Skradziono z niej wartościowy akumulator. Doszczętnie zniszczone zostały dwa ogniwa solarne. Wymiany wymaga także jej fundament” – czytamy na profilu Urzędu Gminy Świerklaniec.

W maju 2020 roku złodzieje już raz próbowali ukraść akumulator z lampy przy Lasowickiej w Nowym Chechle. Nie udało im się to, ale zniszczono mocowanie pokrywy. Niestety udało się na ul. Dębowej w Świerklańcu. Tam zdewastowano lampę i skradziono akumulator.

Wandalizm, złodziejstwo, głupota… ‼️To kolejna lampa solarna w gminie zdewastowana przez złodziei. Tym razem do aktu…

Publiée par Świerklaniec Urząd Gminy sur Lundi 10 août 2020

Proszę o pomoc w tym przykrym i bulwersującym temacie. Nie pozwólmy by złodzieje i wandale pozostali bezkarni!https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3687562834593249&id=875917132424514

Publiée par Marek Cyl sur Lundi 10 août 2020

 

źródło: UG Świerklaniec