Nowe obostrzenia? Niedzielski: W środę lub piątek kolejne decyzje

Adam Niedzielski fot. gov.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza nowych obostrzeń. Wszystko się rozstrzygnie w najbliższych dniach. Szef resortu zdrowia był w poniedziałek rano gościem radia RMF-FM. Wyliczył, że mamy 25 proc. więcej dodatnich testów niż tydzień temu. Rozważane jest ograniczenie działalności gospodarczych. 

– To jest bardzo niepokojące. To jest trzeci dzień z rzędu, gdzie mamy z powrotem przyrosty – mówił Niedzielski.

„Jeżeli pewien arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to używa się tego, co pozostaje w ręku, a wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia” – powiedział szef MZ.

Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej ten sam minister mówił, że restrykcje są mało skutecznym środkiem zapobiegania pandemii.

– Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu zakażeń, przy bardzo wysokim poziomie zapełnienia łóżek szpitalnych, na poziomie 20 tysięcy, to tak, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające – zapowiedział Niedzielski.

Decyzje w środę lub piątek 

Decyzje ws. ewentualnych obostrzeń mają zostać przedstawione w środę lub piątek. Jeżeli trend wzrostowy wykrywanych dodatnich testów na koronawirusa się utrzyma, to możliwe jest ograniczenie działalności gospodarczych. Rozważane jest ograniczenie działania galerii handlowych.

Co ze szkołami? 

Dzieci najprawdopodobniej pójdą do szkół, tak powiedział Niedzielski, choć w ostatnim czasie jedno mówi, a robi co innego. Dlatego nie można wykluczyć żadnej opcji. Choć  w tym przypadku minister Przemysław Czarne kładzie nacisk na naukę stacjonarną.

Całą rozmowę możecie zobaczyć poniżej

źródło: RMF-FM, tarnogorski.info