Obostrzenia wrócą po wyborach? Pierwsi eksperci ostrzegają

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Jak co roku, zbliża się sezon infekcji górnych dróg oddechowych. Pojawiły się już pierwsze sugestie ekspertów w mediach, którzy zalecają wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w przychodniach i szpitalach.

Profesor Krzysztof Tomasiewicz w rozmowie z portalem RMF24.pl, oznajmił: „Za chwilę albo już teraz będzie moment, gdy powinniśmy wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przychodniach i szpitalach. To jeszcze nie jest koniec tego, co może zrobić Covid-19.”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) kilka dni temu ostrzegła przed wzrostem hospitalizacji w Europie.

Powrót do obostrzeń po wyborach? 

„Gdyby nie zbliżające się wybory, to pewnie już byśmy mieli powrót obostrzeń. Jeśli w Sejmie zabraknie głosów posłów konserwatywnych i wolnościowych, to zrobią to tuż po wyborach. Bo muszą mieć dobry grunt do ratyfikacji Traktatu Pandemicznego WHO, który odbierze państwom narodowym możliwość decydowania o wdrażanej polityce walki z pandemią i powierzy te kompetencje WHO” – napisała w mediach społecznościowych posłanka Konfederacji Anna Maria Siarkowska.

Siarkowska twierdzi, że jeśli traktat WHO zacznie obowiązywać, to o kolejnych lockdownach decydować będą urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia. 

„Nie wolno do tego dopuścić! Polska musi być krajem wolnym od segregacji sanitarnej, w którym można żyć normalnie” – dodała parlamentarzystka Konfederacji. 

Próba wywołania paniki? 

„Zaczyna się następna próba wywołania epidemii paniki. Skompromitowani medialni pseudo-eksperci po raz kolejny usiłują zburzyć nam codzienność” – napisał na swoim blogu dr Zbigniew Martyka.

Znany lekarz przytoczył artykuł Wirtualnej Polski. „COVID przyspiesza, a kolejna globalna fala zakażeń jest już faktem” – przekonuje na łamach wp.pl dr Paweł Grzesiowski.

„Musimy to uświadamiać społeczeństwu, bo zakażeń można uniknąć. Maski, dystans, dezynfekcja, filtracja powietrza” – dodaje Grzesiowski.

 

źródło: WP.pl, RMF24.pl, zbigniew.martyka.eu
Oprac. Łukasz Dudek