Od dziś 20 zł za wydanie biletu w pociągu PKP Intercity

Ważna informacja dla pasażerów, którzy kupują bilet u konduktora. Od dzisiaj za bilet kupiony w pociągu PKP Intercity zapłacimy 20 zł więcej. 

– Od 6 lipca opłaty będą wynosiły 20 zł za wydanie biletu w komunikacji krajowej i 18,52 zł w komunikacji międzynarodowej – informuje w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Skąd taka decyzja? 

Rzecznika tłumaczy, że PKP dąży do tego, aby bilety były kupowane z wyprzedzeniem. Ma to poprawić komfort podróżnych, ponieważ zostanie m.in. przewidziana zwiększona frekwencja.

– W ostatnim czasie zdarzały się przypadki zakupu biletów w pociągu przez dużą liczbę podróżnych. To z kolei uniemożliwiało przewidzenie zwiększonej frekwencji i podstawienie dodatkowego wagonu. Tym samym prowadzi to do obniżenia komfortu wszystkich podróżnych – mówi przedstawiciel spółki.

Nie wszyscy jednak będą musieli płacić opłaty pokładowej. Z opłaty będą zwolnione osoby, które wsiadają na stacji, na której nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna. W powiecie tarnogórskim kasy biletowej nie ma m.in. w Miasteczku Śląskim. Dodatkowo płacić nie będą musiały m.in. osoby niepełnosprawne i osoby 70+.

 

źródło: rynek-kolejowy.pl
Oprac. Redakcja