Przez prawie dwa lata w woj. śląskim na COVID zmarło JEDNO dziecko w wieku 5-11 lat

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Już niebawem w Polsce mają rozpocząć się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat preparatem na koronawirusa firmy BioNTech/Pfizer. Postanowiliśmy sprawdzić, czy szczepienie młodszej grupy wiekowej ma sens. Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia oraz do Aliny Kucharzewskiej, która pełni funkcję rzecznika prasowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Redakcja: Ile dzieci w wieku od 5 do 11 lat było hospitalizowanych z powodu Covid-19 w woj. śląskim w okresie od początku 2020 roku do 31 października 2021 roku?

Alina Kucharzewska: 84 dzieci

Redakcja: Ile dzieci w wieku od 5 do 11 lat zmarło na Covid-19 w woj. śląskim w okresie od początku 2020 roku do 31 października 2021 roku?

Alina Kucharzewska: 1

Redakcja: Czy w takim razie szczepienie dzieci nowym preparatem, którego ulotka jest co jakiś czas aktualizowana, o nowe możliwe skutki uboczne, jest zasadne?

Alina Kucharzewska: To pytanie proszę kierować do Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tymczasem rząd przygotowuje się do podawania szczepionki na koronawirusa dzieciom w wieku od 5-11 lat. Wiceminister zdrowia podał wstępną datę. Preparat może być podawany małym Polakom jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.