Okradał podróżnych na lotnisku w Pyrzowicach. Obywatel Ukrainy był pijany

fot. Policja Tarnowskie Góry

Obywatel Ukrainy na lotnisku w Pyrzowicach okradał turystów. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi podróżnych i ich okradał. Teraz może spędzić w więzieniu pięć lat. 

W minioną środę policjanci z katowickiej prewencji prowadzili działania na terenie lotniska w Pyrzowicach (pow. tarnogórski).

„W godzinach nocnych zostali powiadomieni przez podróżujących o kradzieży telefonu i plecaka. Sprawcą był mężczyzna, który wykorzystywał chwilę, gdy turyści zasypiali, lub tracili z oka swój bagaż podręczny. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 43-letniego obywatela Ukrainy. Telefon wyceniono na tysiąc złotych a plecak z zawartością na 480 zł” – informuje tarnogórska policja.

Obywatel Ukrainy był pod wpływem alkoholu.

„Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kryminalni, mając sprawcę, porównali zapisy z monitoringu i ujawnili, że trzy dni wcześniej też odwiedził lotnisko i ukradł plecak z laptopem, tabletem i gotówką. Złodziej na lotnisko przyjeżdżał autobusem” – czytamy w komunikacie.

Za popełniony czyn mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Funkcjonariusze z tarnogórskiego garnizonu apelują, aby nie zostawiać bagażu bez opieki.

fot. Policja Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja