Izabela w porę zobaczyła walące się na plac zabaw drzewo

W sobotę drzewo przewróciło się na plac zabaw w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach. 

Drzewo spadło na urządzenia placu zabaw. Mogło dojść do tragedii, zdarzenie nagrała tarnogórzanka, która prawdopodobnie uratowała życie dzieci, które bawiły się w tym miejscu. Tak wynika z relacji przedstawionej przez magistrat.

ZOBACZ: Drzewo przewróciło się na plac zabaw

Nagranie ze zdarzenia opublikował Urząd Miejski.

Ten film nagrany przez tarnogórzankę udostępniamy, żeby przede wszystkim podziękować jego autorce Pani Izabeli Urbańskiej za to, że uratowała życie dzieci bawiących się na placu zabaw w Parku Miejskim. Pani Izabela z porę zobaczyła walące się drzewo – czytamy na profilu  urzędu. 

 

Kiedy park będzie uporządkowany? Plany są, jest też opór. 

We wrześniu 2019 roku zrobiło się głośno po artykule w lokalnym tygodniku. Autorka tekstu nazwała planowaną rewitalizację tarnogórskiego parku „Rewitalizacja? Raczej masakra.”

ZOBACZ: Ponad 900 drzew pod topór. Zostanie 3000 drzew i tysiące nowych roślin

W magistracie w tej sprawie odbyło się nawet specjalne spotkanie pokazujące plany związane z wycinką, wiele osób dało się wtedy ponieść emocjom po artykule w Gwarku.

I choć sam Urząd Miejski przyznaje, że drzewo, które przewróciło się na plac zabaw było zdrowe, to zmienia faktu, że działalność pseudoekologów zatrzymuje wiele racjonalnych wycinek.

Kto będzie miał krew na rękach, jeśli nie daj Boże na kogoś spadnie drzewo?

Urząd Miejski, który moim zdaniem w pewnym stopniu ugina się pod naciskiem pseudoekologów? Czy pseudoekolodzy, aktywiści przeróżni?

Co jest ważniejsze, drzewo czy bezpieczeństwo?

Jeden z mieszkańców, który również po głośnych publikacjach wspierał zatrzymanie wycinki w Parku Miejskim dziś przyznaje, że się mylił.

Grupa osób protestuje przeciwko wycince drzew w parku miejskim. A drzewa są tak chore, że wypadają z korzeniami. Człowiek w emocjach przyznawał im rację,  teraz mam inne zdanie – komentuje. 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK