Orange uruchamia sieć 5G. W lipcu w zasięgu będzie 6 mln telefonów

Na początku lipca Orange planuje uruchomić w Polsce usługę 5G pod nazwą „#hello5G”. Nowa usługa ma być dostępna na 1600 stacjach bazowych, w jej zasięgu znajdzie się blisko 6 mln osób.

Z propozycji Orange będą mogli skorzystać użytkownicy w Katowicach, Warszawie, Łodzi i Krakowie.

 

„Orange Polska zawsze oferuje klientom indywidualnym i biznesowym usługi łączności oparte na sieciach najnowszych generacji: światłowodach, 4G, wkrótce również 5G. Pandemia koronawirusa opóźniła proces przydzielenia w Polsce pasm przeznaczonych do budowy 5G w Europie. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się dać użytkownikom możliwość zrobienia pierwszego kroku w odkrywaniu sieci 5G na częstotliwościach, jakie posiadamy. Co szczególnie istotne, wraz z uruchomieniem sieci zaproponujemy klientom smartfony, które będą współdziałać z tą technologią i pozwolą od razu korzystać z nowej sieci” – zapowiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

„To pierwszy etap budowy sieci 5G. Wraz z uruchamianiem kolejnych etapów, w oparciu o częstotliwości przeznaczone dla 5G w Europie, możliwości tej sieci będą coraz większe, zarówno dla zastosowań konsumenckich, jak i biznesowych” – czytamy w komunikacie prasowym.

 

 

źródło: money.pl