Eksperci: osoby zaszczepione i po przebytym COVID-19 powinny ostrożnie korzystać ze słońca

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

O tym, że choroba Covid-19 i szczepionki na nią to nadal jest tematyka nie do końca przebadana, mogą świadczyć doniesienia z Włoch. 

Czy można się opalać po szczepieniu na COVID-19? Czy można się opalać po przebytym zakażeniu koronawirusem? Na te pytania próbowali odpowiedzieć włoscy eksperci.

 

– Osoby wyleczone z COVID-19 i zaszczepione przeciwko tej chorobie powinny latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca, bo ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na jego działanie – powiedzieli włoscy eksperci. Informacje te podał dzisiaj Polsat News, powołując się na cytat z dziennika „Il Messaggero”.

Czy to oznacza, że ruch turystyczny na plażach będzie podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego mniejszych? Raczej jest to mało prawdopodobne, ponieważ wiele osób ma dość obostrzeń i chce korzystać z uroków letniej pogody.

Lekarze apelują jednak, aby tego lata skóra była bardziej chroniona. Zalecane są m.in. kremy ochronne i stopniowe przyzwyczajanie do słońca. Choć podobne zalecenia i bez koronawirusa od dawna obowiązują.

 

źródło: Polsat News