Oświadczenie prezydenta Siemianowic Śląskich. „Nie mam zamiaru popełnić samobójstwa”

Rafał Piech prezydent Siemianowic Śląskich fot. wRealu24/YouTube

W niedzielę wieczorem prezydent Siemianowic Śląskich rozmawiał z Piotrem Szlachtowiczem, dziennikarzem internetowej telewizji wRealu24. Podczas rozmowy padło niepokojące oświadczenie. 

– Jest pan politykiem, prezydentem dużego miasta, który już na pewno naraził się władzy i tym wszystkim, o których rozmawiamy. Ma pan jakieś groźby? – zapytał samorządowca dziennikarz.

– Warto jedną rzecz tutaj powiedzieć. Myślę, że ludzie sami wyciągną wnioski. Chciałem już to zrobić wcześniej. Chciałbym złożyć takie oświadczenie. Chciałbym oświadczyć, że nie mam zamiaru popełnić samobójstwa. Myślę, że ta deklaracja jest bardzo ważna i państwo sami wyciągniecie wnioski. Jestem osobą wierzącą, jestem katolikiem i dla mnie życie jest najważniejsze, rodzina jest dla mnie najważniejsza. Nie mam zamiaru w żaden sposób odbierać sobie życia. Taką deklarację chciałbym złożyć, myślę że jest ona bardzo ważna dzisiaj, no bo sytuacje są różne, sygnały docierają do mnie też różne – mówił Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Całą rozmowę możecie zobaczyć poniżej