Oszuści zapukali do 83-letniej tarnogórzanki. Udawali pracowników spółdzielni Gwarek

Zdjęcie ilustracyjne. Akcja "Czujny Senior" Realizacja TG Stacja, fot. KPP Tarnowskie Góry

 Kolejna seniorka padła ofiarą przestępców, którzy rzekomo chcieli naprawić sieć wodnokanalizacyjną. 83-letnia tarnogórzanka przekonana o tym, że wpuszcza do mieszkania pracowników spółdzielni mieszkaniowej, została okradziona.

Oszuści ciągle modyfikują metody swojego działania, chcąc szybko wyłudzić pieniądze i często pozbawić seniorów oszczędności życia. Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę, aby dokonać przestępstwa.

 

Wczoraj kolejna seniorka padła ofiarą oszustów. Do mieszkania 84-latki przyszły trzy młode osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. Podali się za pracowników tarnogórskiej spółdzielni mieszkaniowej i pod pozorem naprawy uszkodzonej sieci wodnokanalizacyjnej, wykorzystali zaufanie seniorki, splądrowali mieszkanie i ukradli kilkanaście tysięcy złotych.

Pamiętajmy! Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne, aby uświadomić wszystkich zainteresowanych, na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Policja apeluje. 

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów. Zwracamy się z prośbą do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

źródło: KPP Tarnowskie Góry