Ożarowice. Straciła 25 tys. zł bo uwierzyła, że syn spowodował śmiertelny wypadek

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W czwartek oszuści „na policjanta” i „na wnuczka” kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze od seniorów z powiatu tarnogórskiego. W jednym przypadku im się niestety udało. 

Przestępcy dzwonili do mieszkańców z całego powiatu i podszywając się pod krewnych seniorów – najczęściej pod krewnego, który spowodował śmiertelny wypadek, chcieli od nich wyłudzić gotówkę. Za pomoc w „załatwieniu sprawy”, aby krewny seniora nie trafił do więzienia, przestępcy żądali nawet 300 tys. złotych.

 

Prawie wszyscy seniorzy, do których zadzwonili fałszywi krewni, od razu orientowali się, że mieli do czynienia z oszustami. Pokrzywdzenie rozłączali się i powiadamiali policjantów. Tym sposobem uchronili swoje oszczędności.

Niestety jedna z mieszkanek gminy Ożarowice dała się przekonać, że rozmawia z synem, który płaczliwym głosem przekonywał ją, że spowodował śmiertelny wypadek. Na załatwienie sprawy potrzebne były pieniądze, które seniorka wypłaciła z banku. Po pieniądze zgłosił się kurier, któremu 66-latka przekazała 25 tys. zł.

Policja apeluje!

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów. Zwracamy się z prośbą do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry