Pacjent z podejrzeniem koronowirusa w Pyrzowicach

Lotnisko w Pyrzowicach
Zdjęcie podglądowe. fot. policja

Lotnisko w Pyrzowicach uruchomiło dzisiaj (21 lutego) profilaktyczną procedurę związaną z koronawirusem. 28-latek z podejrzeniem chińskiego wirusa został odwieziony do szpitala w Zawierciu. 

Pasażer podróżował tranzytem z Chin do Polski.

Z nieoficjalnych ale potwierdzonych informacji (wcześniej przekazywanych przez przedstawiciela szpitala, który jednak…

Publiée par zawiercianskie.pl sur Vendredi 21 février 2020

„Mężczyzna miał podwyższoną temperaturę. Profilaktycznie został przewieziony na badania do szpitala w Zawierciu.” – poinformował rzecznik prasowy lotniska w Pyrzowicach.

Komunikat Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 

„Dziś, tj. 21 lutego 2020 r. do Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił pasażer podróżujący tranzytem z Chin do Polski. Mężczyzna ten podczas odprawy na lotnisku w Pyrzowicach  zgłosił służbom medycznym, że wrócił z Chin i chciałby się profilaktycznie przebadać. W związku z tym został przewieziony do szpitala w Zawierciu.

W szpitalu wdrożono wszystkie zasady postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem pojawienie się na terenie Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2).

  1. Pacjent został hospitalizowany na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

  2. Personel medyczny mający bezpośrednią styczność z osobą podejrzaną, w tym lekarze konsultujący, zostali zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej jednorazowego użycia.

  3. Wstrzymano odwiedziny na oddziałach:

  • Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym

  • Opieki Paliatywnej

W badaniu lekarskim u pacjenta nie stwierdzono objawów klinicznych wskazujących na obecność wirusa. Dodatkowo od pacjenta pobrano materiał, który przesłano do laboratorium w celu przeprowadzenia dalszych testów.”

 

źródło: wp.pl, szpitalzawiercie.pl