Piekary Śląskie. 1500 porcji dilerskich oraz 80 różowych tabletek przejęła policja

fot. Policja Piekary Śląskie

Kolejne uderzenie w narkobiznes funkcjonariuszy z Piekar Śląskich. W ciągu kilku dni policja zatrzymała z narkotykami aż 6 osób.

W sobotę piekarska policja udała się do miejsca zamieszkania 26-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. – Z posiadanych informacji wynikało, że może on posiadać środki odurzające. Podczas przeszukania mieszkania stróże prawa ujawnili woreczki foliowe z zawartością narkotyków. Badania testerem wykazały, że jest to amfetamina, metamfetamina oraz tabletki ecstasy. Mężczyzna posiadał również marihuanę – informuje piekarska policja.

Piekarzanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kolejne cztery osoby z amfetaminą zostały zatrzymane w kolejnych dniach. W środę dzielnicowi interweniowali w jednym z mieszkań. Wtedy odkryto w pokoju 17-latka akcesoria służące do zażywania środków odurzających.

„Mundurowi w trakcie przeszukania ujawnili woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu. Wykonane badanie wskazało, że jest to marihuana, z której można było przygotować blisko 15 porcji dilerskich narkotyku. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty” – czytamy w komunikacie.

Łącznie w ciągu ostatnich 5 dni piekarscy policjanci zabezpieczyli narkotyki, z których można było przygotować ponad 1500 porcji dilerskich oraz blisko 80 tabletek ecstasy.

fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie

źródło: Policja Piekary Śląskie
Oprac. Redakcja