Piekary Śląskie. Już w niedzielę „Biegamy dla Olka”

Archiwum prywatne
W niedzielę o godz. 11:00 w Piekarach Śląskich odbędzie się bieg charytatywny i marsz nordic walking „Biegamy dla Olka”. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację dla syna policjantów z tarnogórskiej komendy policji. Wydarzenie odbędzie się na stadionie MOSiR.
Olek urodził się w kwietniu 2021 roku ze zdiagnozowanym małogłowiem, niedosłuchem obustronnym i niskim napięciem mięśniowym. Chłopiec po pierwszym miesiącu życia stoczył walkę ze śmiercią z powodu późno zdiagnozowanej urosepsy, którą na szczęście wygrał. Oluś wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji, co oczywiście wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi.
„Biegamy dla Olka”
Bieg i marsz odbędą się na dystansie 5 km, w lesie Dioblina i nie mają charakteru rywalizacji sportowej, nie będzie prowadzony pomiar czasu. Obowiązuje limit 250 uczestników. Start i meta zawodów usytuowane będą na stadionie MOSIR przy ul. Olimpijskiej 3. Początek zawodów o godz. 11.00. Konieczne jest wypełnienie dokumentów dostępnych poniżej.
Aby wziąć udział w zawodach należy zapisać się poprzez wysłanie maila na adres sportpiekary@interia.pl wpisując w treści maila: imię i nazwisko, rok urodzenia oraz załączając do maila potwierdzenie przelewu kwoty 40 zł, które jest jednocześnie opłatą startową, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie Olka. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe medale oraz ciepły poczęstunek.
Wpłaty dokonujemy na konto:
Bank Milennium
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: 2048 Aleksander Piontek
Odbiorca: Fundacja Serca dla Maluszka
Nie możesz wziąć udziału w biegu, a chcesz wesprzeć Olusia? Poniżej odnośnik do zrzutki.

 

źródło: UM Piekary Śląskie, tarnogorski