Piekary Śląskie. Znęcał się nad partnerką. Złamał zakaz zbliżania się do mieszkania

fot. KPM Piekary Śląskie

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerkę. Podejrzany najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. 

Do zatrzymania doszło w miniony piątek. Tego typu zatrzymanie było możliwe dzięki przepisom, które weszły w życie w 2020 roku. Przypomnijmy, że od dwóch lat policjanci mają możliwość wydawania wobec osoby, która stosuje przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakazu zbliżania się do lokalu oraz jego bezpośredniego otoczenia.

– Ze wspomnianych uprawnień w ubiegłym tygodniu skorzystali miejscowi dzielnicowi, którzy otrzymując zgłoszenie dotyczące przemocy mającej miejsce w jednym z mieszkań, podjęli czynności względem agresora. 43-letni mężczyzna musiał opuścić mieszkanie, po czym wydano względem niego zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania konkubiny – relacjonuje Dariusz Dobrzański, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

fot. KPM Piekary Śląskie

Mężczyzna jednak nie zastosował się do wydanego zakazu, dlatego został ponownie zatrzymany

– Mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał już zarzuty znęcania oraz kierowania gróźb karalnych względem partnerki. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Przepisy obowiązujące od 30 listopada 2020 roku umożliwiają szybką reakcję wobec sprawców przemocy domowej. Dzięki wprowadzonym przepisom możliwe jest sprawne odizolowanie sprawcy od osoby dotkniętej przemocą w rodzinie – dodaje mł. asp. Dariusz Dobrzański.

Za popełnione czyny piekarzaninowi grozi pięć lat więzienia. Dodatkowo 43-latek odpowie za złamanie wydanego przez policjantów zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej.

fot. KPM Piekary Śląskie
fot. KPM Piekary Śląskie
źródło: KMP Piekary Śląskie
Oprac. Redakcja