Pikieta w obronie lekarza. „Całe zło rzuca się na niewinnego człowieka”

screen banbay.com

Jest to dla mnie duże, takie psychiczne wsparcie. Ja jestem spokojny, ponieważ wiem, że mam czyste sumienie, że mówię zgodnie z prawdą. Jestem zdziwiony, że te zarzuty dalej są podtrzymywane, ale bardzo dziękuje za to wsparcie, za to że wypowiadacie się po stronie wolności słowa, za prawdą która powinna ludzi budować, a nie straszyć i uniemożliwiać normalne życie – mówił dr Zbigniew Martyka do protestujących, którzy przybyli dzisiaj pod siedzibę Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie.

Przypomnijmy, że dr Zbigniew Martyka został wezwany jako obwiniony przez sąd lekarski. Rozprawa rozpocznie się o godzinie 11:00. Przed budynkiem zebrało się kilkadziesiąt osób. Jest m.in. były europoseł Mirosław Piotrowski oraz poseł Grzegorz Braun. Na miejscu ma się również zjawić Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

TRANSIMISJA NA ŻYWO NA BANBAY.COM 

– Podobno mieliśmy żyć w państwie prawa i sprawiedliwości, gdybyśmy w takim państwie żyli, to pan doktor Zbigniew Martyka otrzymywałby medale, a nie byłby sądzony, nie byłby sądzony przez te ferajny bezrefleksyjnych dyletantów – mówił Mirosław Piotrowski.

„Dzisiaj rozprawa dr. n. med. Zbigniewa Martyki oskarżonego o podważanie zasadności restrykcji rządowych wobec covid-19. Niepokój budzi powołanie na eksperta dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, rodzi to zasadne pytanie o bezstronność. Całe zło rzuca się na niewinnego człowieka” – napisał w poniedziałek rano kardiolog Paweł Basiukiewicz.

Lekarzowi zarzuca się między innymi, że publicznie: 

kwestionował skuteczność noszenia maseczek w przeciwdziałaniu COVID-19;
zwracał uwagę, że COVID-19 stanowi marginalne zagrożenie dla młodych osób i prawie żadne dla osób zdrowych;

stwierdził, że szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia stwarza dużo większe zagrożenie niż zakażenie Sars-Cov-2;
 kwestionował zasadność zachowywania dystansu społecznego;
 mówił, że podjęcie programu szczepień przeciwko COVID-19 to eksperyment medyczny na niespotykaną skalę.

źródło: banbay.com