Lekarz: Strategia testowania i izolowania jest samobójcza

Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, dr Paweł Basiukiewicz od miesiąca jest kierownikiem oddziału covidowego w swoim szpitalu. 

W środę 25 listopada dr Basiukiewicz wziął udział w programie „Gość Wydarzeń”  w telewizji Polsat. Według lekarza, strategia testowania Polaków i izolowania jest samobójcza i została podyktowana przez zachowanie Chin.

Strategia testowania i próby ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń za wszelką cenę, zwłaszcza w populacji osób zdrowych, aktywnych młodych to jest strategia samobójcza, ponieważ te osoby, które by pozakażały się, czy uległy immunizacji, osoby młode, osoby zdrowe bez obciążeń, te osoby będą stanowić tarczę populacyjną” – mówił dr Paweł Basiukiewicz.

 

„W tej chwili mamy zapaść służby zdrowia, można spojrzeć chociażby na październikową ilość zgonów non-covid, są to zgony niezwiązane bezpośrednio z koronawirusem, tylko są to zgodny związane z zapaścią służby zdrowia. W mojej opinii zapaść służby zdrowia jest związana z tym, że nadmiarowo próbujemy izolować chorych z dodatnim wynikiem testu PCR, co nie jest równoznaczne z zakażalnością, ani z chorobą covid-19″ – stwierdził lekarz.

 

„Ze względu na tą nadmiarową izolację, olbrzymie, bardzo kosztochłonne, bardzo pracochłonne, bardzo trudne i niewygodne procedury nasz system jest niewydolny” – dodał.

Strategia testowania i izolacji została wprowadzona na wzór z komunistycznych Chin.

„Nasza strategia została podyktowana przez zachowanie się Chin, chińskiego rządu i potem to zostało skopiowane przez Włochy, kraje Europy i niektóre stany w Stanach Zjednoczonych. Nikomu nie wpadło do głowy, że można robić co innego, może poza Szwecją i Białorusią” – zauważa.

Na koniec lekarz dodał, że Białoruś to nie koniecznie jest dobry przykład w tym kontekście „ale nie widzimy jakiegoś dramatu epidemiologicznego”.

Na YouTubie wywiad z dr Basiukiewiczem podpisano: „5 minut, które Polsat próbuje ukryć”.

Nie wiemy czy wspomniana telewizja próbuje ukryć rozmowę z medykiem, raczej tak nie jest, ponieważ nagranie jest dostępne na platformie ipla.tv

Faktem jednak jest, że rozmowa z lekarzem prawie nie była cytowany przez media.

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: Polsat News