Piotruś jest ciężko chory. W sobotę w Orzechu odbędzie się impreza charytatywna

Już w sobotę 2 października odbędzie się akcja charytatywna „Razem dla Piotrusia”.  Wydarzenie odbędzie na boisku w Orzechu w gminie Świerklaniec. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji, jednak najważniejsze jest to, aby uzbierać jak największą kwotę pieniędzy, która zostanie przekazana na leczenie ciężko chorego Piotrusia.

6-letni Piotruś jest mieszkańcem Orzecha. Lekarze zdiagnozowali u niego wadę genetyczną, która jest odpowiedzialna za dystrofię mięśniową, przez co wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, ciągłej farmakoterapii oraz specjalistycznej opieki medycznej.

Piotruś ma ogromne problemy z poruszaniem się i koordynacją ruchową. Jakiekolwiek ćwiczenia ruchowe są dla niego wielkim wyzwaniem.

– 2 października w Orzechu odbędzie się finał akcji charytatywnej „Razem dla Piotrusia”. Przewidzieliśmy sporo atrakcji, w organizację których zaangażowały się lokalne stowarzyszenia, kluby sportowe, organizacje, przedsiębiorstwa i prywatni sponsorzy. Cały dochód z akcji trafi na rehabilitację Piotrusia – mówi Grzegorz Zadęcki z klubu OKKS i dyrektor radzionkowskiego MOSIR-u.

Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji m.in. występy dzieci, pokazy klubów sportowych, koncert zespołu Kiersi oraz występ pani Ingi Papały. Podczas trwania akcji będzie prowadzony kiermasz oraz kącik gastronomiczny, gdzie będzie można zjeść żur, kiełbasę z grilla i pajdę chleba z tustym oraz wypić kawę i herbatę od Gatto Nero.

Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 i zakończy o 19:00.

Szczegóły na plakacie

 

Akcja charytatywna „Razem dla Piotrusia” to inicjatywa grupy mieszkańców gminy Świerklaniec związanych z Orzechem, którzy co roku organizują akcje charytatywne na rzecz najbardziej potrzebujących osób z okolicy.

W tym roku czwórka mieszkańców Orzecha -Justyna Kotalczyk – zaangażowana w akcje charytatywne aktywistka, Michał Nolewajka – Sołtys Orzecha, Sebastian Nowak – wicestarosta powiatu tarnogórskiego i Grzegorz Zadęcki – pełnomocnik zarządu klubu OKKS i dyrektor MOSiR Radzionków utworzyli Komitet Społeczny, dzięki któremu możliwa jest zbiórka datków na rzecz 6-letniego Piotrusia chorującego na dystrofię mięśniową. Współorganizatorem akcji jest Gmina Świerklaniec.

Rok temu podczas akcji organizowanej przez klub sportowy OKKS „Orzech dla Oliwki” zebrano prawie 25 tys. złotych.

„Jesteśmy przekonani, że w tym roku będziemy się cieszyć kolejnym sukcesem. Od tygodnia na facebookowym profilu „Orzech pomaga” prowadzone są licytacje voucherów i przedmiotów przekazanych przez darczyńców – oprócz lokalnych firm i mieszkańców Świerklańca, do licytacji przyłączyła się rodzina Piotrusia pochodząca z Limanowej. Licytacje trwają do 1 października, można powalczyć m.in. o samochód na weekend, vouchery na usługi gastronomiczne i zabiegi kosmetyczne” – informują organizatorzy.

Lokalne stowarzyszenia prowadzą imprezy towarzyszące, m.in. Polski Związek Hodowców Gołębi Polskich sekcja w Orzechu zorganizował akcję „Lot dla Piotrusia”, z którego dochód trafi do puszek 2 października. Do zbiórki dołączyły się również panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej.

Dodatkowe atrakcje: grill, kiermasz rękodzieła, wóz strażacki, kawiarenka, zabawy sportowe, motory, dmuchane zamki, tatuaże brokatowe, popcorn, wata cukrowa, malowanie buziek, warsztaty kreatywne dla dzieci.

 

źródło: materiał prasowy, Facebook.com