PiS i PO licytują się, kto zamknął mniej kopalń

fot. PiS, PO

– Chcecie znać statystykę? Osiem lat PO to pięć zamkniętych kopalń, osiem lat rządów PiS-u to 14 kopalń w stanie likwidacji, z tego siedem definitywnie zamkniętych – powiedział Donald Tusk podczas otwartego spotkania w Bytomiu.

– Wbrew temu, co mówi Donald Tusk, od 2016 r. zlikwidowano jedną kopalnię. To kopalnia „Krupiński” – napisał na Twitterze minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin i Tusk mijają się z prawdą? 

Polityk PiS zapomniał o zabrzańskiej kopalni Makoszowy, która została postawiona w stan likwidacji w 2017 roku, czyli za rządów PiS. Kopalnia Makoszowy miała ogromne pokłady bardzo dobrej jakości węgla. Była to też kopalnia bardzo bezpieczna, ponieważ nie występował w niej metan.

W 2018 roku związki zawodowe działające przy likwidowanej kopalni Makoszowy podjęli próbę ratowania kopalni. Wystosowali list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zaapelowali o czasowe wstrzymania likwidacji.

„Mamy inwestora z polskim kapitałem, jesteśmy na etapie tworzenia biznesplanu, jednakże jest natychmiastowa konieczność wstrzymania likwidacji szybów i weryfikacji planu likwidacji kopalni” – zaapelowali związkowcy.

Więcej poniżej 

Szokujący list do prezesa Kaczyńskiego. Chodzi o likwidowaną kopalnię Makoszowy

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek