PKN Orlen przejmuje niemieckie Polska Press! Wydawcę Dziennika Zachodniego

fot. PKN Orlen materiał prasowy

PKN Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press, którego właścicielem jest niemiecka Verlagsgruppe Passau Capital Group. 

„Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej” – przekazał w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 

Wydawnictwo Polska Press wydaje m.in. takie tytuły jak: Dziennik Zachodni, Polska The Times, Dziennik Bałtycki, Dziennik Polski czy Naszemiasto.

PKN ORLEN przejmuje jednego z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł. Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Funkcjonują z powodzeniem w 15 z 16 województw w Polsce, a w większości z nich zajmuje pozycję lidera pod względem czytelnictwa i sprzedaży.

Portfolio Grupy to także 500 witryn online, co czyni ją liderem polskiego internetu w kategorii informacje i publicystyka oraz niekwestionowanym liderem w kategorii informacje lokalne i regionalne.

„Praktyki TVP pokazują, jak może się skończyć upaństwowienie mediów, które zamieniają się w narzędzie propagandy” – skomentował Marcin Makowski, dziennikarz Wirtualnej Polski.

„Media regionalne to jedna z najważniejszych i najbardziej niedocenianych gałęzi dziennikarstwa. Bez niej poza W-wą nie ma komu patrzeć na ręce polityków i działaczy, którzy korzystając z bezkarności, tworzą lokalne układy” – dodał Makowski.

 

źródło: materiał prasowy