Plac zabaw w Parku w Świerklańcu będzie modernizowany. Są pieniądze

Po wielu latach zaniedbań Park w Świerklańcu doczeka się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Jest zapowiedź modernizacji. 

Sejmik Województwa Śląskiego przyznał 80 tys. zł dofinansowania na modernizację placu zabaw w świerklanieckim parku. Gmina planuje dołożyć do projektu 30 tys. zł. Jak informuje Urząd Gminy, w ramach projektu planowane jest doposażenie już istniejącego placu zabaw, który wcześniej przejdzie modernizację.

Park w Świerklańcu jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków w woj. śląskim. Dziwne, że dopiero w 2022 roku samorząd pomyślał o odnowieniu miejsca zabaw.

– Planuje się dokonanie renowacji istniejących urządzeń oraz doposażenie placu zabaw o takie zabawki jak: zestaw zabawowy typu zamek (lub podobny), urządzanie linarne, huśtawkę równoważną dwuosobową, karuzelę typu trzmiel, zabawki na sprężynach, linozjazd, lokomotywę z tunelem oraz wagonikiem (lub podobne), huśtawkę potrójną i piaskownicę z siedziskami jak również elementy małej architektury tj. ławki i kosze – czytamy na stronie urzędu.

W planach jest również wykonanie bezpiecznej nawierzchni z mat ochronnych. Urządzenia mają spełniać wytyczne Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. Urządzenia mają być drewniane w stonowanej kolorystyce.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, choć to nie jest do końca pewne. Kwota 120 tys. zł na plac zabaw nie jest zbyt duża, patrząc na dzisiejsze ceny materiałów oraz na inne place zabaw w regionie, które kosztowały nawet 500 tys. zł.

 

Czytaj także: Park w Świerklańcu ma brzydki i wysłużony plac zabaw 
źródło: UG Świerklaniec, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek