Podejrzewany o pedofilię zatrzymany w Bytomiu

fot. Wataha-Na Tropie Pedofilii/Facebook

W Bytomiu członkowie stowarzyszenia „Wataha – Na Tropie Pedofilii” zatrzymali osobę podejrzaną o pedofilię. Jest to 59-letni mieszkaniec Zabrza, który zaaranżował spotkanie z nieletnią przez internet. Mężczyzna został przekazany w ręce policji.

Stowarzyszenie „Wataha” opublikowało w mediach społecznościowych informację o zatrzymaniu Krzysztofa G. Według organizacji, mężczyzna od około dwóch lat aktywnie poszukiwał swoich ofiar poniżej 15. roku życia za pośrednictwem internetu.

„Krzysztof ma żonę, dzieci oraz wnuczkę która ma 11 lat, niestety jak twierdził w rozmowach ma z nią „sekreciki”, także chciał mieć tak owe z naszym wirtualnym dzieckiem. Czyżby tragedia wisiała w powietrzu?! Oby to o czym mówił Krzysztof było wymysłem które miałoby nas zachęcić do spotkania z nim” – czytamy na profilu „Watahy”.

Zatrzymany przed centrum Agora

Do zdarzenia doszło w środę, 22 lutego około godziny 18:00. Mężczyzna został zatrzymany przed bytomską Agorą. Zgodnie z ustaleniami, po przybyciu na umówione miejsce, podszedł do pozorantki, aby ją czule przywitać, lecz wtedy został otoczony przez członków organizacji.
„Chęć zabrania naszego Watahowego dziecka do parku aby uczynić te wszystkie obrzydliwe rzeczy które opisywał w rozmowie telefonicznej były dla nas potwierdzeniem jego preferencji oraz zamiłowań. Analiza stanu psychicznego wykazała, że mężczyzna jest świadomy swoich czynów ponieważ prosił aby dziewczynka usuwała rozmowy i z nikim o tym nie rozmawiała bo on wtedy będzie miał problemy z prawem” – napisali łowcy pedofili.
Zabrzanin po ujęciu miał potwierdzić to, z kim chciał się spotkać i ile dziecko ma mieć lat. Lokalne media donoszą, że lokalna policja potwierdza zatrzymanie. Sprawa jest rozwojowa.

 

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski