Pensja burmistrza mocno w górę? „Jak najbardziej”

Burmistrz Arkadiusz Czech fot UM Tarnowskie Góry

Czy zarobki burmistrz Arkadiusza Czecha pójdą mocno do góry? Wszystko rozstrzygnie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na środę 24 listopada. Przypomnijmy, że w 2018 roku PiS obniżył pensje samorządowcom. Teraz w dobie szalejącej inflacji władza warszawska postanowiła zmienić ustawę. 

1 listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska. Zarobki włodarzy i radnych będą wyższe. „Portal Samorządowy” informuje, że w ustawie jest zapis, że wyższe pensje obowiązują od 1 sierpnia, dlatego włodarze mogą liczyć na nadpłatę z trzech miesięcy. 

Aktualnie burmistrz Tarnowskich Gór zarabia 10 620 zł brutto. Jeśli radni przegłosują uchwałę, zarobki burmistrz wzrosną do ponad 18 tys. zł brutto.

W uzasadnieniu czytamy, że podjęcie uchwały o przyznaniu wynagrodzenia w wysokości 100 proc.  jest jak najbardziej zasadne. 

„Mając na uwadze zaangażowanie burmistrza na rzecz lokalnej społeczności i pozyskiwanie środków zewnętrznych, zarówno krajowych jak i europejskich na rozwój Gminy m.in. na: remonty budynków mieszkalnych, termomodernizację obiektów szkolnych, rozbudowę układu drogowego, rozbudowę centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej, dalszy ciąg budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej jak i budowę nowych domów mieszkalnych wielorodzinnych, a zwłaszcza zajęcie pierwszego miejsca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, podjęcie uchwały o przyznaniu wynagrodzenia w wysokości 100% określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych jest jak najbardziej zasadne” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Uchwała poniżej 

źródło: BIP Tarnowskie Góry
źródło: BIP Tarnowskie Góry

 

 

źródło: portalsamorzadowy.pl, BIP Tarnowskie Góry, TARNOGORSKI