Polewał wrzątkiem, kładł 8-latka na piecu. Policja zatrzymała matkę i ojczyma

fot. KMP Częstochowa

Nowe ustalenia ws. skatowanego ośmiolatka z Częstochowy. Przypomnijmy, że dziecko trafiło do szpitala z poważnymi oparzeniami i złamaniami. Aktualnie chłopiec znajduje się na intensywnej terapii w katowickim szpitalu.

27-letni kat miał polewać chłopca wrzątkiem i umieszczać go na rozgrzanym piecu węglowym. Dodatkowo chłopak był przypalany papierosami i kopany. Dziś matka i ojczym zostali przesłuchani.

„Dawidowi B. prokurator zarzucił, że 29 marca br. usiłował pozbawić życia swojego pasierba, polewając go wrzątkiem i umieszczając na rozgrzanym piecu węglowym. W ten sposób spowodował ciężkie obrażenia ciała – oparzenia głowy, klatki piersiowej i kończyn” – przekazał Tomasz Ozimiek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

fot. Policja Częstochowa

Zatrzymana matka 

Magdalena B., 35-letnia matka chłopca, jest podejrzana o narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz o udzielenie pomocy mężowi w znęcaniu się nad nim. Kobieta nie zareagowała na agresywne zachowania ze strony męża oraz nie udzieliła pomocy swojemu dziecku. W czasie przesłuchania B. wyznała, że nie podjęła żadnych działań z powodu strachu.

Chłopiec jest już po kilku operacjach 

Chłopiec obecnie przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, jego stan jest poważny. 8-latek jest już po kilku operacjach, czekają go jednak kolejne. Ze względu na ciężki charakter obrażeń, chłopak został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

„Do zdarzenia doszło 3 kwietnia w Częstochowie na ulicy Kosynierskiej. Policjanci zostali zaalarmowani przez ojca 8-letniego chłopca, że jego syn z obrażeniami ciała leży w łóżku. Na miejscu fakt potwierdzono. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Do sprawy zatrzymano matkę dziecka i ojczyma” – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

fot. Policja Częstochowa
fot. Policja Częstochowa

źródło: Media, Policja Częstochowa
Oprac. Redakcja