Policja rozbiła gang. Czerpali zyski z prostytucji. Jeden z szefów to tarnogórzanin

fot. Śląska Policja

Śląska policja rozbiła w Zabrzu zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem zysków z prostytucji. Zatrzymano cztery osoby, jeden z szefów grupy mieszkał w Tarnowskich Górach. 

Od ponad dwóch lat policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem zysków z prostytucji.

– Śledczy ustalili, że jej członkowie prowadzili agencję towarzyską pod przykrywką jednego z zabrzańskich klubów nocnych. Po zebraniu materiału dowodowego, kryminalni przystąpili do realizacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Policjanci wkroczyli do kierowanego przez sprawców klubu nocnego w Zabrzu oraz ich mieszkań, m.in w  Tarnowskich Górach, zatrzymując 39-latka kierującego grupą oraz jej trzech członków w wieku od 32 do 50 lat – informuje biuro prasowe śląskiej policji.

Zatrzymany na lotnisku w Pyrzowicach 

Śledczy ustalili, że drugi z członków kierownictwa grupy przebywa na zagranicznych wakacjach. Gdy 49-latek przyleciał na lotnisko w Pyrzowicach, trafił prosto w ręce śląskich kryminalnych.

– Zatrzymanym przedstawiono zarzuty czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu, z czego to uczynili sobie stałe źródło dochodu oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia – czytamy w komunikacie.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono kilkanaście tysięcy złotych.

źródło: Śląska Policja

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja