Policja w Tarnowskich Górach ma nowego psa tropiciela! Wabi się Otok

Do tarnogórskiej Policji dołączył owczarek niemiecki – Otok. Jego opiekunem jest st. sierż. Kamil Kubica, który jest nowym przewodnikiem psa służbowego. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli specjalne szkolenie i mogą wyruszyć w teren, pełnić służbę patrolowo-tropiącą.

Kilka dni temu 2-letni owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem, zakończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Otok to pies patrolowo-tropiący, dlatego jego zadania skupiają się na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, monitorowaniu i patrolowaniu imprez masowych oraz poszukiwaniu zaginionych osób.

 

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych.

Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i wodzie.

Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

 

źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry