Policjanci na sygnałach zatrzymali autobus miejski w Tarnowskich Górach

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci na sygnałach zatrzymali autobus miejski. Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. 

Policjanci zatrzymali sklepowych złodziei, którzy ukradli towar z dwóch popularnych marketów, które znajdują się na Osiedlu Przyjaźń. Sklepowych złodziei udało się zatrzymać, dzięki czujności policjanta, który po służbie zauważył podejrzanych mężczyzn siedzący na ławce. Podczas posiedzenia przekładali towary z toreb do plecaków. Funkcjonariusz postanowił wezwać posiłki.

Kradli w Biedronkach 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 sierpnia.  – Policjant powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol. W międzyczasie mężczyźni ruszyli w stronę przystanku, gdzie weszli do autobusu. Mundurowi otrzymali informację o kolorze autobusu i na ulicy Wyszyńskiego z włączonymi sygnałami zatrzymali autobus – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

W autobusie siedzieli sprawcy, nie spodziewali się takie obrotu sytuacji. 35-latek z Gliwic i 35-latek z Rudy Śląskiej zostali zatrzymani.

– Policjanci sprawdzili ich plecaki i torby. W środku były kawy, tabletki do zmywarek i inne artykuły przemysłowe i spożywcze. Ustalono, że fanty pochodzą z dwóch marketów z terenu Tarnowskich Gór. Zapisy ze sklepowych monitoringów tylko potwierdziły to, że działali wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich „robił zakupy”, a drugi czekał, żeby otworzyć mu drzwi automatyczne – dodaje rzecznik prasowy.

Wartość skradzionego towaru oszacowano na 800 zł. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani byli już wcześniej notowani za kradzieże, rozboje, posiadanie narkotyków i bójki. Za popełniony czyn grozi im pięć lat więzienia.

fot. Policja Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry