Policjanci z Gliwic rozbili grupę przestępczą. To obcokrajowcy

fot. Policja Gliwice

Policjanci z Gliwic rozpracowali grupę Gruzinów, którzy wyspecjalizowali się w kradzieżach wartościowych przedmiotów z otwartych samochodów.

Sprawa zaczęła się w grudniu 2022 roku. Wtedy to ktoś skradł dzienny utarg handlowców spod cmentarza przy ulicy Kozielskiej w Gliwicach. Złodzieje wykorzystali fakt, że pojazd, w którym znajdowały się pieniądze był otwarty. Obcokrajowcy ukradli ponad 6 tys. zł.

– Dwa dni wcześniej w podobny sposób na parkingu w Pyskowicach, skradziona została saszetka z pieniędzmi i kartą płatniczą, z której kilkakrotnie wypłacono pieniądze w województwie opolskim – informuje gliwicka policja.

Rozpoczęły się poszukiwania. Wytypowana została grupa Gruzinów. – Policjanci nawiązali kontakt ze śledczymi z radomskiej komendy, gdyż właśnie tam doszło do podobnej kradzieży. Wytypowane zostały dwa auta, którymi mogli poruszać się podejrzani – czytamy w komunikacie.

Pomógł monitoring, który funkcjonuje na terenie Gliwic. Wytypowani auta oraz nowe osoby z innych pojazdów. Ustalono również posesję, w której złodzieje nocują.

Zatrzymano 13 osób 

– Okazało się, że w jednej z gliwickich kamienic zamieszkuje liczna grupa mężczyzn. Do ich skutecznego zatrzymania dokładnie się przygotowano i 24 stycznia o godz. 6:00 rano policjanci z gliwickiej komendy przystąpili do działania. Wkrótce kajdanki znalazły się na rękach 13 lokatorów – informuje policja.

– Czterech Gruzinów zatrzymano do kradzieży w Gliwicach, Pyskowicach i Przedborzu – wśród nich dwóch, których dane były już znane. Kolejny z ujętych było poszukiwany przez służby z Warszawy – ustalenie miejsca pobytu i kara 6 miesięcy więzienia. Oprócz tego jeden z lokatorów był poszukiwany na podstawie rejestracji dokonanej przez Grecję, a dotycząca zakazu wjazdu i przebywania w Strefie Schengen. Dziś człowiek ten zostanie przejęty przez Straż Graniczną, która zajmie się procedurą deportacyjną – czytamy.

Sprawa jest rozwojowa.

fot. Policja Gliwice
fot. Policja Gliwice

źródło: KMP Gliwice, tarnogorski