Policjanci z tarnogórskiej komendy szkolili się z obsługi paralizatora

Policjanci z Tarnowskich Gór szkolili się z obsługi paralizatora. Dzięki wiedzy teoretycznej i praktycznej kolejni funkcjonariusze mogą użyć skutecznego rozwiązania na potencjalnego agresora. 

W ostatnich dniach policjanci z tarnogórskiej komendy uczestniczyli w szkoleniu, dotyczącym wykorzystywania w policyjnej służbie paralizatorów, nazywanych popularnie taserem.

– To urządzenie jest niezwykle skuteczne w przypadku interwencji z osobą agresywną, nie stosującą się do poleceń funkcjonariusza. Jego działanie pozwala na szybkie i skuteczne obezwładnienie napastnika. Co ważne, jego użycie jest bezpieczne – zarówno dla policjanta, jak i osoby wobec której podejmowana jest interwencja, gdyż wiązka prądu elektrycznego nie powoduje uszczerbku na zdrowiu – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Policjanci wzięli udział w dwudniowym szkoleniu. Zostało ono podzielone na część teoretyczną i praktyczną

– W części teoretycznej policjanci zapoznawali się z podstawami prawnymi użycia i wykorzystania paralizatora, jego budową, właściwościami oraz sposobem działania na osobę obezwładnianą – dodaje rzecznik.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Jeśli wynik testu był pozytywny, to funkcjonariusze mogli przystąpić do części praktycznej. Egzamin został przeprowadzony pod okiem instruktora Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP w Tarnowskich Górach
Oprac. Redakcja