Policjanci zabezpieczali mecz tarnogórskiego Gwarka. Przyjechała armatka wodna

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór, Radzionkowa i Katowic zabezpieczali w sobotę dwa mecze piłki nożnej, które rozgrywały się w powiecie tarnogórskim. 

W sobotę na stadionie w Tarnowskich Górach, TS Gwarek podejmował Polonię Bytom. W tym samym czasie w Radzionkowie tamtejszy Ruch grał z Unią Dąbrowa Górnicza. Były to mecze podwyższonego ryzyka, ponieważ grały ze sobą drużyny z woj. śląskiego.

– Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców Tarnowskich Gór oraz Radzionkowa czuwali zarówno policjanci z tarnogórskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji, jak i przewodnicy psów służbowych. Policjantów wspierali także funkcjonariusze straży miejskiej – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy lokalnej policji.

Armatka wodna nie była potrzebna 

fot. KPP Tarnowskie Góry

– Policjanci zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektów sportowych. Dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Podczas zabezpieczenia policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych wydarzeń – dodaje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Smutek w Tarnowskich Górach, radość w Radzionkowie

Ruch Radzionków wygrał z Unią 3:1, a Gwarek przegrał z Polonią 1:3.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja