Zgrany duet. Policjanci zatrzymali operatora wózka widłowego i kierowcę ciężarówki

fot. Policja Piekary Śląskie

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali operatora wózka widłowego i kierowcę ciężarówki. Mężczyźni w porozumieniu okradali firmę, dla której wykonywali zlecenie. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 70 tys. złotych. 

Kryminalni zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego oraz operatora wózka widłowego, którzy tydzień temu z terenu jednej z piekarskich firm usiłowali dokonać kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych o wartości ponad 5 tys. złotych i wadze ponad jednej tony.

41-letni złodzieje  zatrudnieni byli w dwóch osobnych firmach. – Weszli w „złodziejską spółkę” i z kradzieży zrobili sobie dodatkowe źródło dochodu. Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego przywiezionego ładunku, który to następnie kierowca wywoził z terenu zakładu. Podczas przeszukania na jednej z posesji stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tysięcy złotych – mówi sierż. szt. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy KMP w Piekarach Śląskich.

Okazało się, że część metali została skradziona kilka dni wcześniej z tej samej firmy.

– Skradzione mienie wróciło do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia – dodaje sierż. szt. Czepkowski.

fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie