Polka została uwięziona przez Tunezyjczyka. Skontaktowała się ze śląskim policjantem

fot. Policja

Romantyczna historia zakończyła się horrorem dla 38-latki. Kobieta przez Internet poznała mężczyznę, obywatela Tunezji. Postanowiła wybrać się w wakacyjną podróż na spotkanie. Wymarzony pobyt w Tunezji przerodził się w koszmar. 

W minionym tygodniu kobieta skontaktowała się z policjantem z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Miała do niego kontakt w związku ze sprawą, w której występowała jako świadek.

Kontakt okazał się jej ostatnią deską ratunku

– Uwięziona w Tunezji Polka skontaktowała się ze śląskimi policjantami prosząc o ratunek. Stróże prawa musieli działać ekspresowo, aby uwolnić 38-latkę z rąk swojego oprawcy. Poprzez nawiązanie kontaktów ze służbami międzynarodowymi i dyplomatycznymi policjanci Wydziału Kryminalnego zapewnili jej bezpieczeństwo. Dzięki ich działaniom kobieta odzyskała wolność i wczoraj bezpiecznie wróciła do kraju – informuje śląska policja.

Kobieta była maltretowana 

W sprawę pomocy została zaangażowana Fundacja La Strada, zajmująca się wsparciem ofiar handlu ludźmi. 38-latka jest już w Polsce cała i zdrowa.

Policja apeluje o ostrożność i mniej zaufania do osób, które kontaktują się z nami za pomocą mediów społecznościowych, usiłując nawiązać zażyłą relację.

„Jest to tym bardziej ryzykowne i niebezpieczne, jeżeli osoba, którą jesteśmy zainteresowani, namawia nas do opuszczenia kraju i przyjazdu do jej ojczyzny” – ostrzega śląska policja.

 

źródło: Śląska Policja