Polska nie zagra meczu barażowego z Rosją

Zdj. ilustracyjne fot. Pixabay

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja – przekazał w sobotę rano Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Wpis prezesa PZPN skomentował prezydent Andrzej Duda.

– I słusznie, panie prezesie. Nie gra się z bandytami – napisał Andrzej Duda.

Mecz barażowy biało-czerwonych był zaplanowany na 24 marca i miał się odbyć w stolicy Rosji. W związku z konfliktem na Ukrainie mecz w Moskwie się nie odbędzie.

„Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje” – skomentował decyzję Robert Lewandowski.

„Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym co niesie ze sobą wojna. Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój to czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę. Jako Kapitan Reprezentacji będę rozmawiał z kolegami z Drużyny w sprawie meczu z Rosją, żeby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN” – napisał Lewandowski kilka godzin wcześniej.

źródło: Twitter, Tarnogorski