„Półtorej godziny stania w deszczu”. Lekarze masowo wysyłają na wymaz. Szukają wirusa

fot. Facebook

Lekarze rodzinni masowo wysyłają Polaków na wymaz. Przed niektórymi punktami tworzą się duże kolejki mimo, że jest się umówionym na godzinę. 

„Tak wygląda w Bytomiu pobieranie wymazu na Covid…. SMS z godziną badania okazał się bzdurą. Takie rzeczy tylko w Bytomiu” – napisała w mediach społecznościowych pani Judyta.

„Półtorej godziny stania w deszczu” – dodaje.

Facebook

„W gratisie angina” 

„Hipokryzja w pełnym tego słowa znaczeniu. Stać jak ciele w kolejce w deszczu i zimnie po to, aby dowiedzieć, że jest się chorym bezobjawowo, a w gratisie załapać anginę lub grypę” – komentuje jeden z internautów.

Kilka dni temu informowaliśmy, że na stronie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej zostało opublikowane zalecenie konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej. Pismo jest datowane na 29 października 2021 roku i dotyczy zlecania przez lekarzy POZ badań diagnostycznych w kierunku wykrycia koronawirusa.

Z pisma wynika, że osoba m.in. z biegunką, kaszlem, wymiotami, bólem głowy powinna zostać skierowana przez lekarza rodzinnego na test w kierunku infekcji SARS-CoV-2.

Tak tworzy się kolejną falę? 

– Właśnie w taki sposób tworzy się kolejne fale pandemii, wystarczy zwiększyć ilość testów z kilkunastu tysięcy na dobę do np. 50 tysięcy na dobę i mamy kolejną falę, można znowu straszyć, zamykać, czyli kłamać i manipulować społeczeństwem, nie trzeba być geniuszem aby to dostrzec. Zresztą doskonale wiemy, jaka jest skuteczność tych testów – skomentował pismo Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

ZOBACZ: Masz biegunkę? Lekarz rodzinny może wysłać cię na test. „Tak tworzy się kolejną falę”

„Każdy pacjent zgłaszający się do POZ (w formie wizyty osobistej bądź teleporady) z dowolnymi objawami infekcji dróg oddechowych (m.in. katara, kaszel, ból gardła, ból w okolicy zatoki, bóle głowy, duszności, zaburzenia węch i/lub smaku), objawami ogólnymi (gorączka, osłabienie, bóle mięśniowe, dreszcze) o nieznanej lub niewyjaśnione przyczynie, a także objawami ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, wymioty) z towarzyszącymi objawami ogólnymi, powinien zostać skierowany na diagnostykę w kierunku infekcji SARS-CoV-2” – czytamy w zaleceniu dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, która jest konsultantem krajowym w dziedzinie medycyny rodzinnej.

„Zalecenia odnoszą się również do pacjentów szczepionych (niezależnie od liczby przyjętych dawek, rodzaju szczepionki i czasu, który upłynął od przyjęcia szczepionki) oraz ozdrowieńców” – wskazuje dr Mastalerz-Migas.

tarnogorski, Facebook