Poseł KO z koronawirusem przyszedł do Sejmu. „Zachowywał się odpowiedzialnie”

fot. Sejm RP | screen

We wtorek w Sejmie odbyło się głosowanie nad wnioskiem opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości Solidarnej Polski. Podczas obrad doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W obradach wziął udział poseł Koalicji Obywatelskiej, który wcześniej poinformował, że ma COVID-19.

„Niestety, muszę pozostać w domu (Covid), ale duchem i sercem wspieram Koleżanki i Kolegów z Koalicji Obywatelskiej, którzy na sali sejmowej walczą o praworządność i demokrację” – napisał przed południem poseł KO Dariusz Rosati. Parlamentarzysta do wpisu zamieścił zdjęcie testu na obecność najpopularniejszego wirusa.

„Panie Pośle Rosati, czy to Pan jest teraz na sali plenarnej?” – spytał po godzinie 20:00 poseł Konfederacji Krystian Kamiński, który zamieścił zdjęcie Rosatiego, stojącego w maseczce na sali obrad.

Borys Budka tłumaczy, że COVID-19 jest aktualnie traktowany jako przeziębienie 

„Nasi wyborcy oczekują od nas, nawet jeśli ktoś jest przeziębiony, bo tak jest traktowany dzisiaj Covid, że ma być w miejscu pracy i koniec” – stwierdził w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski poseł PO Borys Budka.

 

„Był w maseczce, głosował z dala od innych posłów. Nie ma możliwości głosowania zdalnego, a sprawa była absolutnie priorytetowa. Zachowywał się odpowiedzialnie zarówno w stosunku do kolegów, jak i Polski” – tłumaczy posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

„Obrzydliwa hipokryzja” 

„Jeszcze kilka miesięcy temu chciała Pani zamykać zdrowych ludzi, bo byli niezaszczepieni i potencjalnie mogli mieć Covid. Teraz ma Pani posła Rosatiego z dodatnim testem i wszystko jest ok, bo miał maseczkę? Obrzydliwa hipokryzja” – skomentował wpis posłanki dziennikarz Maciej Zemła.

 

W czasach koronawirusa prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wprowadził w mieście udogodnienia dla osób zaszczepionych. Osoba, która zdecydowała się przyjąć preparat, płaciła za basen złotówkę mniej. W tym miejscu warto dodać, że Chęciński jest związany z Platformą Obywatelską. Podobne działania były widoczne również w Tarnowskich Górach. W tarnogórskim parku wodnym były sprawdzane certyfikaty szczepionkowe. Osoby zaszczepione wchodziły na obiekt szybciej, a osoby niezaszczepione czekały w kolejce. Segregacja sanitarna była również wprowadzona w Bytomiu. Bytomskim samorządem rządzi PO.

Takich kuriozalnych sytuacji było więcej. Nie wiemy dlaczego, wydałoby się wykształceni samorządowcy, tak łatwo wprowadzali rozwiązania rodem z komunistycznych Chin i twierdzili, że tu chodzi o zdrowie. Na to wszystko warto nałożyć wczorajsze zachowanie polityka KO.

 

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek