Posłanka Dziuk zostanie wiceministrem zdrowia?

fot. Barbara Dziuk/Facebook

Czy posłanka Barbara Dziuk zostanie wiceministrem zdrowia? W lokalnych strukturach partii Prawo i Sprawiedliwość pojawiają się spekulacje dotyczące możliwości mianowania posłanki Dziuk na stanowisko wiceministra zdrowia. Miałoby to nastąpić jeszcze przed wyborami. Faktem jest, że tarnogórzanka bardzo często pokazuje się z szefem resortu zdrowia. 

Posłanka Barbara Dziuk mieszka w Tarnowskich Górach. W czasach najpopularniejszego wirusa popierała wszystkie obostrzenia pandemiczne i promowała tak zwaną segregację sanitarną.

Chciała sprawdzać kody QR, chciała segregacji sanitarnej 

– Jest to bardzo potrzebna ustawa dla pracodawców. Chciałam podziękować posłowi Hocowi i prezydium komisji za ustawę – mówiła w 2021 roku posłanka Barbara Dziuk podczas komisji zdrowia.

16 grudnia 2021 roku podczas sejmowej Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie projektu, który dotyczyło weryfikacji przez pracodawcę statusu zaszczepienia pracownika. Pod projektem podpisała się m.in. posłanka Dziuk.

Co ciekawe, posłanka chciała pośrednio wywierać nacisk na przyjęcie preparatu na koronawirusa przez pracowników, jednak zagłosowała przeciwko obowiązkowym szczepieniom dla posłów i senatorów. Czy za swą „sanitarystyczną” postawę otrzyma stołek ministerialny? Byłoby to dużym wyróżnieniem.

fot. Barbara Dziuk/Facebook

 

źródło: tarnogorski