Posłanka PiS spotkała się z mieszkańcami. Padło pytanie o likwidowaną kopalnię

W środę odbyło się spotkanie posłanki PiS Barbary Dziuk z mieszkańcami Potępy (gm. Krupski Młyn). Na spotkanie przyszło około 30 osób. Był m.in. wójt Franciszek Sufa oraz radny z Tarnowskich Gór. Padło kilka pytań do posłanki. 

Zapytaliśmy posłankę, czy popiera szczepienie malutkich dzieci z powiatu tarnogórskiego preparatem na COVID-19. Przypomnijmy, że we wtorek minister Adam Niedzielski poinformował, że do Polski dotarło ponad pół miliona szczepionek dla dzieci w wieku od 0,5 roku do 4 lat.

– Odpowiem na pytanie jednoznacznie. Jeżeli jest to przebadane, tak jak pan minister Adam Niedzielski mówi, zgodnie ze standardami, jestem za szczepionkami. Tak się składa, że ja nie byłam zaszczepiona i COVID-19 przeszłam bardzo ciężko. Jest to temat dla mnie bardzo ważny i przekonuję nieprzekonanych do szczepień, ponieważ szczepionka powoduje, że COVID-19 przechodzi się bardzo spokojnie – mówiła posłanka Barbara Dziuk.

Przez antyszczepionkowców i niezaszczepionych Ukraińców wraca krztusiec? Tak twierdzi posłanka z Tarnowskich Gór 

– Czwórkę dzieci wychowałam, wszystkie dzieci były zaszczepione w konkretnym terminie. Dzięki temu dzieci nie chorowały. Widzę w statystykach, że niestety ten ruch antyszczepionkowy, który jest bardzo zły, spowodował, że obserwujemy odnotowywanie chorób takich jak krztusiec, kiedy to już myśmy jako społeczeństwo już z tym lata temu się uporali, a teraz niestety przez migrację i sytuację polityczną, osoby, które nie były szczepione na Ukrainie, no powoduje to, że pewne choroby zaczynają u nas funkcjonować – dodała parlamentarzysta.

Mieszkaniec zapytał o kopalnię Krupiński 

– Chciałem zapytać o kopalnię Krupiński. W 2017 roku rząd PiS zaczął likwidować kopalnię Krupiński ze złożami gotowymi do wydobycia w ilości ok. 650 ton węgla. Likwidacja KWK Krupiński na chwilę obecną kosztuje 500 mln zł. Chciałbym, żeby się pani odniosła do tego – powiedział mieszkaniec.

– Decyzje o zamykaniu kopalń zapadały w 2000 roku. Z tego co wiem samorządy bardzo ładnie wpisały się w projekt pomocy mieszkańcom, jeżeli chodzi o węgiel – odpowiedziała posłanka Dziuk

– Przepraszam, ale ja pytam o likwidację kopalni Krupiński – przerwał posłance mężczyzna.

– Proszę mi pokazać dokumenty, na to co pan mówi, że jest tyle milionów. Nie doniesieni z fake newsowych mediów. Jeżeli ma pan problem, to ja proszę o skierowanie pisma do mojego biura, ja panu odpowiem w terminie dwutygodniowym – dodała posłanka.

Niebawem opublikujemy nagranie. Poniżej kilka zdjęć 

źródło: tarnogorski