Potężna awaria Facebooka. Nieoficjalnie: pracownicy nie mogą dostać się do biur

Pixabay.com

Potężna awaria Facebooka. W poniedziałek po godzinie 17:00 wszystkie serwisy należące do amerykańskiego giganta technologicznego przestały działać.

– Rozmawiałam przez telefon z kimś, kto pracuje dla FB. Przekazał, że niektórzy nie mogą wejść do budynków, aby zacząć oceniać zakres awarii, ponieważ ich identyfikatory nie działają przy próbie uzyskania dostępu do drzwi – napisała na Twitterze Sheera Frenkel z „New York Timesa”.

AKTUALIZACJA GODZ. 3:15

Wygląda na to, że Facebook zaczyna działać.

AKTUALIZACJA GODZ. 23:10

Chwilowe problemy z Twitterem

Twitter: „Czasami więcej osób niż zwykle korzysta z Twittera. Przygotowujemy się na te chwile, ale dziś nie wszystko poszło zgodnie z planem. Niektórzy z Was mogli mieć problem z widzeniem odpowiedzi i DMs w wyniku tego. Zostało to już naprawione. Przepraszamy za to!”

Telegram również ma problemy techniczne? 

– Telegram macie jakieś problemy techniczne? – zapytał jeden z użytkowników Twittera.

„Awarie dotykają obecnie dużą część głównych usług online – na szczęście rozproszona infrastruktura serwerowa Telegrama oznacza, że aplikacja może pozostać stabilna globalnie pomimo tego. Jednak użytkownicy w niektórych regionach mogą doświadczać opóźnień w wysyłaniu wiadomości lub powiadomień” – odpisał profil Telegram Messenger.

„Facebook zebrał specjalny zespół adminów, których wysyła do serwerowni. Będą restartować O ile wpuszczą ich do budynku, bo identyfikatory nie działają, gdyż serwery obsługujące system Identity Management są w tej, odciętej od świata serwerowni, do której trzeba się dostać” – podaje Niebezpiecznik.

„Rozległa awaria paraliżuje strony i aplikacje Facebooka oraz jego systemy pracownicze, takie jak telefony i identyfikatory. Przyczyna problemu jest niejasna” – podaje w najnowszym komunikacie The New York Times.

Spadek cen akcji Facebooka 

– Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do aplikacji Facebook. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalnego stanu i przepraszamy za wszelkie niedogodności – komentuje Facebook na Twitterze.

WhatsApp 

Instagram 

„Instagram i przyjaciele mają trochę trudny czas teraz, i może być problemy z ich wykorzystaniem”.

Internauci 

Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej”