REKLAMA
Do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia doszło na autostradzie A4 w Katowicach. 33-letnia kobieta, mająca w organizmie ponad dwa promile alkoholu, próbowała przebiec przez wielopasmową trasę w niedozwolonym miejscu. Została potrącona przez samochód osobowy i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Zdarzenie wywołało duże utrudnienia w ruchu w kierunku Wrocławia.
Przebiegała przez A4 na wysokości centrum handlowego
Wczoraj służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej około godziny 9:30. Do zdarzenia doszło na katowickim odcinku autostrady A4, na wysokości jednego z centrów handlowych. Na miejsce natychmiast skierowano policję oraz pogotowie ratunkowe.
Ze wstępnych ustaleń policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wynika, że 33-latka podjęła próbę przejścia przez całą szerokość autostrady. Gdy znalazła się na jednym z pasów, uderzyła w nią kierująca skodą. Sytuacja potoczyła się błyskawicznie – w gwałtownie hamującą skodę uderzył kolejny samochód jadący z tyłu.
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie i zablokowane pasy
Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że była pijana – miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Wypadek doprowadził do zatorów na drodze. Ruch w kierunku Wrocławia został mocno sparaliżowany, a utrudnienia objęły dwa pasy jezdni. Katowiccy policjanci prowadzą teraz postępowanie w sprawie o wykroczenie dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pieszy na autostradzie to śmiertelne zagrożenie
Przepisy ruchu drogowego w Polsce mówią jasno: autostrada jest przeznaczona wyłącznie dla pojazdów samochodowych poruszających się z dużymi prędkościami. Obowiązuje na niej całkowity zakaz ruchu dla:
-
pieszych,
-
rowerzystów,
-
użytkowników hulajnóg,
-
motorowerów,
-
pojazdów wolnobieżnych.
Policja przypomina, że wejście na autostradę jest zabronione poza awaryjnymi sytuacjami (np. uszkodzenie auta).

źródło: Śląska Policja
REKLAMA
REKLAMA
















